Технологія





Для в'язання на спицях можна використовувати різну пряжу, наприклад з вовняних ниток, з вовни домашнього прядіння, з мохеру.
Для в'язання використовуються спиці з різного матеріалу: металеві, пластикові, дерев'яні. Бажано, щоб спиця на одному з кінців мала обмежувач для запобігання зісковзування петель. Для отримання циліндричного безшовного полотна застосовуються або кільцеві спиці (з'єднані гнучким зв'язком), або комплект з чотирьох (п'яти) спиць, де між трьома (чотирма) спицями розподіляються петлі виробу, а ще одна використовується як робоча. Джгути, коси, різні переплетення виконуються за допомогою допоміжної спиці або петледержателя.
Плоске в'язане полотно виконується на двох спицях, або на кільцевих. Воно в'яжеться в прямому і зворотному напрямках і має лицьову і виворітну сторони. Циліндричне полотно в'яжеться по колу тільки по лицьовій стороні.
Спиці не повинні бути дуже гострими, щоб не розщеплювати нитки і не поранити руки, ні занадто тупими, щоб не ускладнювати введення робочої спиці в петлю. Для позначення розміру спиць застосовуються номери, відповідні її діаметру в міліметрах (наприклад, спиця № 4 має діаметр 4 мм).